Parhaat tarjoukset

Genieß es einfach

Uutta valikoimassa!

Erikoistarjoukset

Uutta valikoimassa!

22151125 Roero Arneis DOCG 2025 - Vietti Valmistaja: Vietti Rypälelajike: Arneis Alkoholi: 13,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
19,90 € *
26,53 € per 1 l
15 Pll. varastossa
24090723H Passito di Pantelleria Ben Rye DOC 2023 Halbe 0,375L - Donnafugata Valmistaja: Donnafugata Rypälelajike: Zibibbo Alkoholi: 14,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.375 L
32,00 € *
85,33 € per 1 l
11 Pll. varastossa
16020225 Fiano di Avellino DOCG 2025 - Feudi di San Gregorio Valmistaja: Feudi di San Gregorio Rypälelajike: Fiano Alkoholi: 13% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
12,90 € *
17,20 € per 1 l
65 Pll. varastossa
24090621 Mille e Una Notte Rosso Sicilia DOC 2021 - Donnafugata Valmistaja: Donnafugata Rypälelajike: Nero d'Avola , Petit Verdot , Syrah Alkoholi: 14% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
65,00 € *
86,67 € per 1 l
12 Pll. varastossa
24090822 Chiarandà Chardonnay Contessa Entellina Sicilia DOC 2022 - Donnafugata Valmistaja: Donnafugata Rypälelajike: Chardonnay Alkoholi: 13,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
30,00 € *
40,00 € per 1 l
2 Pll. varastossa
29020525 Rosa dei Frati Vino Rosato VdT 2025 - Ca dei Frati Valmistaja: Ca dei Frati Rypälelajike: Barbera , Gropello , Marzemino , Sangiovese Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
15,90 € 12,10 € *
16,13 € per 1 l
436 Pll. varastossa
22151421 Barolo DOCG 2021 - Vietti Valmistaja: Vietti Alkoholi: 14,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
61,00 € *
81,33 € per 1 l
5 Pll. varastossa
29072025 Soave Classico Otto DOC 2025 Bio - Graziano Prà Valmistaja: Graziano Prà Rypälelajike: Garganega Alkoholi: 12% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
13,50 € *
18,00 € per P
21 Pll. varastossa
11130419 Primitivo di Manduria Riserva Anniversario 62 DOP 2019 - Cantine San Marzano Valmistaja: Cantine San Marzano Rypälelajike: Primitivo Alkoholi: 14,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
22,00 € 18,90 € *
25,20 € per 1 l
80 Pll. varastossa
24090323 Floramundi Cerasuolo di Vittoria DOCG 2023 - Donnafugata Valmistaja: Donnafugata Rypälelajike: Frappato , Nero d'Avola Alkoholi: 13,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
17,50 € *
23,33 € per 1 l
8 Pll. varastossa
16020625 Falanghina del Sannio Serrocielo DOC 2025 - Feudi di San Gregorio Valmistaja: Feudi di San Gregorio Rypälelajike: Falanghina Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
13,90 € *
18,53 € per 1 l
35 Pll. varastossa
24091322 Sul Vulcano Etna Bianco DOC 2022 - Donnafugata Valmistaja: Donnafugata Rypälelajike: Carricante Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
23,00 € *
30,67 € per 1 l
16 Pll. varastossa

Bestsellerimme

16081222 Fiano Janare Colle di Tilio Sannio DOC 2022 - La Guardiense Valmistaja: La Guardiense Rypälelajike: Fiano Alkoholi: 13% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
11,00 € 8,90 € *
11,87 € per P
1 Pll. varastossa
29240500 Prosecco Extra Dry Collezione Promosso DOC - Montelvini Valmistaja: Montelvini Rypälelajike: Glera Alkoholi: 11,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
10,00 € 7,90 € *
10,53 € per 1 l
204 Pll. varastossa
29250624 Chardonnay Terre dei Dogi Veneto IGT - San Osvaldo Valmistaja: San Osvaldo Rypälelajike: Chardonnay Alkoholi: 12% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
5,00 € *
6,67 € per P
745 Pll. varastossa
29020724 Lugana Brolettino DOC 2024 - Ca dei Frati Valmistaja: Ca dei Frati Rypälelajike: Turbiana (Trebbiano di Lugana) Alkoholi: 13% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
21,50 € 18,50 € *
24,67 € per P
122 Pll. varastossa
11141123 Primitivo di Manduria Dolce Naturale Madrigale DOCG 2023 - Produttori di Manduria Valmistaja: Produttori di Manduria Rypälelajike: Primitivo Alkoholi: 15% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
15,90 € *
21,20 € per 1 l
102 Pll. varastossa
29020325 Lugana I Frati DOC 2025 - Ca dei Frati Valmistaja: Ca dei Frati Rypälelajike: Turbiana (Trebbiano di Lugana) Alkoholi: 13% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
15,90 € 12,10 € *
16,13 € per 1 l
729 Pll. varastossa
11150522 Susumaniello Serre Salento IGP 2022 - Cantine Due Palme Valmistaja: Cantine Due Palme Rypälelajike: Susumaniello Alkoholi: 13,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
9,00 € 7,90 € *
10,53 € per 1 l
78 Pll. varastossa
29270222 Soave Classico Foscarino DOC 2022 - Inama Valmistaja: Inama Rypälelajike: Garganega Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
24,00 € 20,70 € *
27,60 € per P
68 Pll. varastossa
29241324 Prosecco Rosé Treviso Brut Millesimato DOC 2024 - Montelvini Valmistaja: Montelvini Rypälelajike: Glera , Pinot Noir Alkoholi: 11% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
12,00 € 10,90 € *
14,53 € per 1 l
43 Pll. varastossa
11160422 Primitivo Old Vines Puglia IGP 2022 - Masca del Tacco Valmistaja: Masca del Tacco Rypälelajike: Primitivo Alkoholi: 14,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
10,00 € 7,50 € *
10,00 € per P
18 Pll. varastossa
26540623 Rosé Alie Ammiraglia Toscana IGT 2023 - Frescobaldi Valmistaja: Frescobaldi Rypälelajike: Syrah , Vermentino Alkoholi: 12% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
15,00 € 13,30 € *
17,73 € per 1 l
40 Pll. varastossa
33200324 Studio by Miraval Rosé Méditerrannée IGP 2024 - Brad Pitt & Famille Perrin Valmistaja: Chateau Miraval Rypälelajike: Cinsault , Grenache , Rolle , Tibouren Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
12,50 € 9,90 € *
13,20 € per 1 l
265 Pll. varastossa

Erikoistarjous

33340109 Sauternes Premier Cru Superieur AOC 2009 0,375L - Chateau d'Yquem Valmistaja: Chateau d'Yquem Rypälelajike: Sauvignon Blanc , Sémillon Alkoholi: 14% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.375 L
550,00 € 490,00 € *
1.306,67 € per 1 l
2 Pll. varastossa
26180420 Tignanello Toscana IGT 2020 - Antinori Tenuta Tignanello Valmistaja: Antinori Tenuta Tignanello Rypälelajike: Cabernet Franc , Cabernet Sauvignon , Sangiovese Alkoholi: 14% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
159,00 € 145,00 € *
193,33 € per 1 l
38 Pll. varastossa
26540421 Luce Toscana IGT 2021 - Tenuta Luce Valmistaja: Tenuta Luce, Frescobaldi Rypälelajike: Merlot , Sangiovese Alkoholi: 14,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
135,00 € 118,00 € *
157,33 € per 1 l
11 Pll. varastossa
29244200 Prosecco Treviso Collezione Master Brut DOC - Montelvini Valmistaja: Montelvini Rypälelajike: Glera Alkoholi: 11% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
8,50 € 8,00 € *
10,67 € per 1 l
30 Pll. varastossa
29021200 Spumante Rosé Metodo Classico Cuvee dei Frati Extra Brut VSQ - Ca dei Frati Valmistaja: Ca dei Frati Rypälelajike: Barbera , Gropello , Marzemino , Sangiovese Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
22,00 € 18,90 € *
25,20 € per P
14 Pll. varastossa
33580313 Breze Saumur AOC 2013 - Clos Rougeard Valmistaja: Clos Rougeard Rypälelajike: Chenin Blanc Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
320,00 € 279,00 € *
372,00 € per 1 l
5 Pll. varastossa
26180119 Solaia Toscana IGT 2019 – Antinori Tenuta Tignanello Valmistaja: Antinori Tenuta Tignanello Rypälelajike: Cabernet Franc , Cabernet Sauvignon , Sangiovese Alkoholi: 15% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
465,00 € 439,00 € *
585,33 € per 1 l
3 Pll. varastossa
33124022 Aligote Dore Press Verticale 429 AOP 2022 Bio - Boris Champy Valmistaja: Boris Champy Rypälelajike: Aligote Dore Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
31,50 € 23,90 € *
31,87 € per 1 l
33 Pll. varastossa
37360324 Rosé Minuty Prestige Cotes de Provence AOP 2024 - Chateau Minuty Valmistaja: Chateau Minuty Rypälelajike: Cinsault , Grenache , Rolle , Syrah Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
22,00 € 19,90 € *
26,53 € per 1 l
10 Pll. varastossa
26110119 Morellino di Scansano Riserva DOCG 2019 - Fattoria Le Pupille Valmistaja: Fattoria Le Pupille Rypälelajike: Cabernet Sauvignon , Sangiovese Alkoholi: 14% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
21,50 € 17,90 € *
23,87 € per 1 l
8 Pll. varastossa
90001002 MySpritz Traditional Aperitivo 1L - Polini Valmistaja: Polini Alkoholi: 11% Vol. Äänenvoimakkuus: 1 L
11,00 € 5,90 € *
5,90 € per 1 l
517 Pll. varastossa
25140123 Manzoni Bianco Fontanasanta Vigneti delle Dolomiti IGT 2023 Bio - Elisabetta Foradori Valmistaja: Elisabetta Foradori Rypälelajike: Manzoni Bianco Alkoholi: 12,5% Vol. Äänenvoimakkuus: 0.75 L
24,50 € 21,00 € *
28,00 € per P
Tuote loppunut varastosta

ÜBER UNS - ViniGrandi

ViniGrandi ist ein familiengeführtes, unabhängiges Weinhandelsunternehmen aus den Regionen Berlin und Brandenburg. Wir spezialisieren uns auf kleine, qualitätsorientierte Weingüter aus Italien und Frankreich. Bei der Auswahl der Weine legen wir großen Wert auf naturnahe und umweltschonende Produktion, sowie ein gutes Preis-Leistungsverhältnis.

Für Privatkunden

Die Weinauswahl in unserem Online-Shop stellt eine Selektion aus unserem Gesamtsortiment dar. Darüber hinaus bieten wir Ihnen in unserem Ladengeschäft in Berlin-Wilmersdorf die Möglichkeit, Weine aus unserem gesamten Sortiment, bestehend aus über 700 verschiedenen Qualitätsweinen, auszuwählen. Regelmäßig bieten wir Ihnen hier vor Ort spannende Weine zum Probieren an.

Gern organisieren wir für Sie individuelle Weinabende und Verkostungen.

Für Gastronomen oder Restaurantbesitzerinnen

Unser erfahrener Sommelier unterstütz Sie gern bei der Zusammenstellung Ihrer Weinkarte oder bei der Auswahl sinnvoller Ergänzungen zu Ihrem bestehenden Sortiment. Selbstverständlich stehen Ihnen dann spezielle Konditionen sowie unser kostenloser Lieferservice zur Verfügung. Auf besonderen Wunsch können wir Sie auch taggleich innerhalb des Großraums Berlin beliefern.